(93/12/27) تغییرات:

آپدیت های نسخه های 1.1  و 1.1.1 به همراه شماره اول افزونه Dream Pack اضافه شدند.

بازی Assetto Corsa (به انگلیسی: Racing setup) از آن دسته از بازی هایی است که حتی پیش از آمدنش هم کلی طرفدار داشت و تعداد بسیار زیادی از بازیکنان انتظار انتشارش را می کشیدند. در نتیجه می توان این بازی را حتی پیش از انتشار نسخه کاملش یک بازی کاملا موفق دانست. یکی از دلایل این موفقیت این بود که شرکت سازنده، نسخه کامل نشده بازی را در اختیار بازیکنان بسیاری در سرتاسر جهان قرار داد تا بتوانند نظرات و پیشنهادات خود را به شرکت سازنده ارائه دهند. از این رو شرکت ایتالیایی Kunos Simulazioni توانست هم بازی خود را در معرض توجه صدها هزار بازیکن قرار دهد و هم این که بازخورد بسیار مناسبی را نسبت به محصولش دریافت کند. در نتیجه آن ها پس از رفع اشکالاتی که به طور عمده گزارش شده بود و با توجه به درخواست های بازیکنان، بازی ای را خلق کردند که پیش از انتشار تمامی نقد ها را پذیرفته بود و بر روی افزایش کیفیت و کاهش مشکلاتش کار بسیاری شده بود. بدین ترتیب کمترین احتمال نارضایتی بازیکنان رفع شد تا شاهد یک بازی ناب در میان بازی های شبیه سازی مسابقات اتومبیل رانی باشیم.

برخی از ویژگی های بازی Assetto Corsa:
- در این بازی توجه بالایی به واقع گرایی و قابلیت شخصی سازی های متنوع شده است.
- مسابقات زیبا همراه با دوره های متفاوت و جالب قهرمانی
- انواع مختلف خودروهای ورزشی مثل آبارث، فراری، پاگانی، آلفا رومئو، ب ام و، مک لارن، مرسدس، فورد، لوتوس، روف و ...
- دسته بندی های متفاوت خودروها مثل دسته GTR، GT و ...
- سبک بازی واقع گرایانه
- صداگذاری و جلوه های صوتی خوب
- بهبود مشکلاتی که توسط بازیکنان در حین بازی با نسخه بتا گزارش شده بود.
- نه حالت بازی مختلف
- شبیه سازی واقع گرایانه پیست های مشهور مثل نوربرگرینگ و سیلورستون
- و ...
افزونه Dream Pack:
با اضافه شدن فایل های این افزونه به نسخه اصلی بازی شاهد اضافه شدن پیست ها و خودروهای جدیدی خواهید بود که به واسطه بهره گیری از فناوری جدید اسکن لیزری طراحی شده اند. فناوری اسکن لیزری این امکان را به طراحان بازی داده است که پیست ها و خودروها را با بالاترین دقت ممکن شبیه سازی کنند. این ویژگی برای اولین بار در یک بازی شبیه سازی ورزش اتومبیل رانی اتفاق افتاده است! 
از پیست های اضافه شده به بازی می توان به پیست خارق العاده و مشهور نوربرگ رینگ - نوردشلایف اشاره کرد. پیستی که می تواند بهترین ها را هم به چالش بکشد!
از خودروهای اضافه شده به بازی هم می توان به موارد زیر اشاره کرد. این خودروها طبق یک نظر سنجی از میان تعداد زیادی خودرو به انتخاب بازیکنان برگزیده شده اند.
- خودرو 4C شرکت آلفا رومئو در دو مدل مختلف
- خودرو M235i شرکت ب ام و
- خودرو C7r شرکت شورولت (جنرال موتورز)
- خودروهای P1 و F1 شرکت مک لارن
- خودروهای 190E EVO II و C9 شرکت مرسدس بنز
- خودرو GT-R شرکت نیسان (ملقب به گودزیلا)